Počkám na tebe


Autor: J. Lynn
Žánr: romance
Série: Wait for your
Nakladatelství: Baronet
Hodnocení: 4/5

Oficiální anotace:
Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala. Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá. Když však Avery obdrží několik výhružných zpráv a telefonátů, nemá na vybranou a musí se postavit čelem minulosti, kterou toužila pohřbít. Někdo jí totiž odmítá dovolit, aby zapomněla na tu noc, kdy se všechno změnilo. Až zničující pravda vyjde najevo, vydrápe se z ní Avery tentokrát bez jizev? A bude tu Cameron pro ni, aby jí pomohl, nebo ho stáhne s sebou do propasti?

Recenze:
Přes původní nedůvěru mě kniha víc než překvapila! I přesto, že kousků s podobným příběhem bylo napsáno nespočet, autorce se mezi řádky podařilo dát knize nevšední nádech a svým způsobem jedinečnost. Tu najdete hlavně v jejích postavách. Nesmělá a samotářská Avery jeknižní hrdinka, která má za sebou nepěknou minulost. Po skončení střední školy se rozhodla odstěhovat od rodného města a své rodiny co možná nejdále. Zpřetrhala veškerá pouta nejen s matkou a otcem, ale i se všemi, které znala. Plán byl jasný - zapomenout a začít s čistým štítem. Studium na vysoké představuje odrazový můstek a Avery je odhodlaná do studia skočit rovnýma nohama. To by však na cestě na první přednášku nesměla narazit do Cama Hamiltona. Ten totiž její plány rozmetal na prach a svět jí otočil vzhůru nohama.

Cameron: Semnou je těžké pořízení, ale můžu tě ujistit, že je se mnou i zábava.

Cam je typickým romantickým hrdinou, má modré oči až přechází zrak, neposedné vlasy, které většinou schovává pod kšiltovkou a tělo hodné mistrů sochařů (vlastně ještě o několik "buchet" lepší). Autorka na jeho přednostech zkrátka a dobře nešetřila. K sexy zjevu mu přidala i velmi rychle oblíbitelnou povahu (za což jsme byla nesmírně vděčná). Halvní zápletka na sebe nenechá dlouho čekat. Z počátečního náhodného narážení na sebe se z hlavních hrdinů stává nerozlučitelná dvojka. Avery však v možném dalším kroku brzdí její zmiňovaná minulost, která se jí opětovně začne lepit na paty...

Avery: Nic si neprovedl Came.! Prostě s tebou nechci mluvit.

Co po dějové stránce, nejedná se o nic nikdy dřív nenapsaného, a zkušený čtenář může velmi snadno odhadovat, co se bude dít dál... Ale na druhou stranu je kniha velmi pěkně a komplexně napsaná a stránky velmi příjemně plynou. To co bych zde vyzdvyhla, je postava Camerona, když pominu přehnaný sexy zjev, za velký like stojí jeho charakter. Autorka si ho zkrátka vymazlila do posledního detailu. Oblíbit si Avery bylo malinko těžší, ale nakonec jsem i jí dokázala přijít na jméno. I vedlejší postavy (pokud se nepletu, tak některé z nich se dočkají své vlastní knihy) jsou přijemné.

Bittany: Konečně si vytáhla hlavu z písku a bojíč, že je příliš pozdě:

Výborná knížka na jedno nedělní odpoledne - skvěle jsem si u ní odpočinula a na pár hodin vyplnula. Přesně to od relaxačního čtení očekávám... Za autorčin styl spaní (který mě dostal), Cama a pojetí příběhu si dílo zaslouží čtyři hvězdičky z pěti.