BOOK REVIEW

Tato nově vytvořená sekce vznikla jen náhodou. Dreamworld byla vždy stránka z velké většiny věnovaná grafice, ať už wallpaperům, avatarům nebo posterům. Nicméně psát recenze bylo vždy jedním z takových menších cílů. Knížky jsou ohromnou součástí mého života, bylo tedy jen otázkou času, kdy pocítím potřebu ventilovat pocity z načteného materiálu. Nečekejte kdoví jak velké akční nebo pravidelné aktualizování této sekce. Účelem tohot šuplíku je spíše skladování, než mapování trendů v nejnovějších titulech. Recenze jsou psány jen a pouze (prozatím, kdo ví, jak tomu bude v budoucnu) ke knihám, které mi poskytla jednotlivá nakladatelství... Knihy jsou řazeny podle jednotlivých autorů a popřípadě podle sérií a dílů.

Ilona Andrews

Magie střelného prachu
Výborná kniha se zajímavou zápletkou a úžasně napsanými charaktery. Vedlejší postava ze série O Kare Daniels - Andrea Nash si samostatný příběh víc než zasloužila.

Magie na vzestupu
Epesní záležitost. Postavy jsou strašně fajn, příběh má hlavu a patu a hlavně se nevleče. V knize nejsou hluchá místa a proto je to jedna z mých fav knížek!!!

Patricia Briggs

Nocí zlomená
Již osmé pokračování vynikající urban fantasy o automechaničce Mercedes Thompson a vlkodlačí smečce, které se pod nohy plete kdejaká nadpřirozená příšerka...

Jeaniene Frost

Z hrobu
Poslední díl upíří série o Nočních lovcích v čele s upírkou Cat a jejím nesmrtelným manželem. Oba je čeká poslední velká bitva, kterou nebude snadné vyhrát.

Laurell H. Hamilton

Polibek stínů
První díl faeské série. U HAmilton jsem vždy na vážkách. Líbí se mi její popisy nejen prostředí, ale i děje, ale tak úplně se neztotožňuji s jejími rozbory vztahů... Uvidíme, co přinesou další díly.

Polibek soumraku
Pokud byl první díl jen náznak toho, co mě při čtení čeká v dalších dílech, tak rozpaky trvají. Halmton si drží svou čáru a na té primárně vegetí... Ať tak či tak své čtenáře si získala.

Mark Helprin

Zimní příběh
Z obalu jsem knize hádala plochý příběh v podobě najivní pohádky s nádechem magična, ach jak jsem se zmínila. Takhle kniha už asi vždy zůstane tím nejzvláštnějším dílem, které jsem četla...

Stacia Kane

Smrtící duchové
Příjemná obálka, zajímavá recenze, ale o to všechno slabší děj a hlavně o to všechno slabší hlavní postava - o těch vedlejších ani nemluvě. Nevím proč, ale autorčin syl psaní mi nesedl a charakter hlavní hrdinky vyloženě vadil...

J. Lynn

Počkám na tebe
Romantická oddechovka, která se oproti jiným dá vyzdvyhnout hlavně díky postavě hlavního hrdiny, který je vtipný a velmi rychle oblíbitelný. Dějová linka je snadno prohlédnutelná, ale čtenáře neurazí.

Jako led
Další kniha od této autorky. Tentokrát mě kdovíjak neoslovila. Na poličce své místo má, ale nejsem si jistá, zda se kní budu někdy v blízké době vracet.

Buď se mnou
Druhý díl - respektive volné pokračování série "Počkám na tebe". Tentokrát má hlavní slovo dvojice Jase a Tessa. Oproti Frigit je to rozhodně zlepšení...

Richelle Mead

Indigové kouzlo
Třetí díl spin-off série Vampire Academy - Pokrevní pouta. Někteří tento díl přirovnávají ke klidu před bouří. Autorka pokračuje ve vykreslování osudu mladé alchymistky Sydney.

Ohnivé srdce
Čtvrtý díl plný romantických scén mezi Adrianem a Sydney, ale také akce napětí a humoru. V tomto díle se vracejí staří známí, kteří nejednomu fanouškovi vyčarují úsměv na tváři.

Sukuba: Odhalená
Závěrečná kniha šesti dílné série o sukube Georgině. smyčka se stahuje a hlavní hrdinka bude muset jednat, pokud nechce přijít o své blízké a hlavně sama o sebe.

Šachovnice bohů
Úvodní díl nového knižního počinu Mead je napsán dobře. Autorka opouští známé vody a vrhá se do problematiky budoucího světa, kde se mísí technologie s nejrůznějšími náboženskými frakcemi a sektami.

Nesmrtelná koruna
Druhý díl série X byl luxusní. Čekala jsem, že se mi to bude líbit o hodně méně. První díl mě totiž až tak nezasáhl, ale opak je pravdou. Richelle začíná reozjíždět i tento svůj kousek fantazie...

Chloe Neill

Holky někdy koušou
Nová upíří fantasy se drží starých známých pravidel, které snatovila už A. Rice, ale na druhou stranu autorka knihu připepřuje novým pohledem na upíří hierarchiji a tedy i jejich hodnoty.

Kousnutí páteční noci
Drhuý díl knižní série Upíři z Chicaga už se plně může vyřádit dějově. Linka je promyšlenější a čtenář si na ní pošmákne víc, jak na té z první knihy. Autorka vplula do svého kreativního světa s lehkostí a pomalu se věnuje jednotlivým postavám a jejich dalšímu rozvoji.

Nalini Singh

Otrokyně citů
Menší sáhnutí vedle, co se mých oblíbených knih týká. Asi jsem neobjektivní, protože jsem poznamenaná P. Briggs, ale na knize mi toho vasilo až příliš, abych ji kdy četla znova.Nicméně jiným může sednout velmi pěkně.