Sukuba: Odhalená


Autorka: Richelle MEAD
Nakladatelství: DOMINO
Žánr: fantasy
Série: Sukuba
Hodnocení: 4/5

Oficiální anotace:
Splní se sukubě Georgině v posledním dílu série to, o co celou dobu usilovala? Georgina Kincaidová měla celou věčnost na to, aby se naučila rozumět mužům, ale oni ji stále dokážou překvapit. Tak třeba Seth Mortensen, muž, který riskoval duši, aby se mohl stát jejím přítelem. Georgina to nemá lehké ani v jiných ohledech: její ďábelský nadřízený ji nutí, aby na sebe i nadále brala různé podoby a plnila základní povinnosti sukuby. A teď ji navíc vyslal do Las Vegas, města hříchu! Proč mu tolik záleží na tom, aby Georgina odcestovala ze Seattlu – a tím pádem i od Setha? Pochybnosti už mají i Georginini spojenci. A ona sama? Ví, že patří k nejlepším sukubám, ale pokud by se jí podařilo nalézt způsob, jak se stát normální ženou, určitě by toho využila. Ať to stojí cokoli. Chce se vyhnout jen jedinému riziku: že by ohrozila muže, pro kterého to všechno podstupuje...

Recenze:
Šestý a zároveň poslední díl fantasy série Sukuba od americké autorky Richelle Mead s názvem „Odhalená“ je příjemným zakončením příběhu o Georgině Kincaidová. I tentokrát nás příběh vtáhne do života nesmrtelné služebnice pekla, která má konečně jasno – chce, aby její milostný vztah se spisovatelem Sethem Mortensenem fungoval. Ze začátku to vypadá, že i přesto, že vyznavač cool triček a neoholeného obličeje přichází s každým milostným dostaveníčkem o kousíček své životní energie, že by se jim to mohlo i povést… Nicméně na Georgínině „vybojované“ idylce je něco jinak… Drobnosti, které nezapadají a jsou mimo, jí naznačují, že je něco špatně…

„Georgina už nepotřebuje materiální věci, teď je placena láskou.“


Po tom co musela seattleská sukuba odejít ze své práce v knihkupectví Esmerald City pracuje jako vánoční efl v obchodním domě. I když to není ideální zaměstnání, díky Sethovi se jí daří momentální pracovní zařazení skousnout. Spisovatel má plné ruce práce s malými neteřemi, jejichž matka se vyrovnává se silnou nemocí. Seth s Georgií pomáhají, jak jen to jde.

„Santa potřebuje další drink.“


Ani nadpřirozená část Georgiina života neujde čtenářovu oku. Jerome, arcidémon, který má naši sukubu pod palcem, totiž nutí celý pekelný tým Seattlu do bowlingového turnaje. To všechno by Kincaidová přežila, ale pak dostane pekelné lejstro, ve kterém se píše, že její nové působiště je Las Vegas. To znamená odstěhovat se z města Vesmírné Jehly (Space Needle) a nechat za sebou nejen přátele, ale i Setha. Cvičný víkend ve Vegas, který musí sukuba absolvovat ještě před stěhováním, by se nemohl vydařit lépe, setkává se tam se svými dávnými přáteli a dokonce se jí podaří získat úžasnou práci… Proč přišel příkaz s přesunem tak náhle? snaží se jí někdo vystrnadit z milovaného Seattlu?

„Je to prostě jen divné.“


Jak už napovídá „název“ recenze poslední díl byl hodně čtivý (ostatně jako všechny knihy od Mead). Z řádků byl znát její rukopis a snaha udělat z knihy směsici toho nejlepšího. Co se mi na jejím pisatelském stylu líbí asi nejvíc, je to, že její příběhy nikdy nejsou jen romance, nebo dramata. Každý si u jejího vyprávění najde to své. A jinak tomu nebylo ani u Odhalené. Série Sukuba nepatří mezi dech beroucí knihy potažené akcí, ale děj plynule rozkrývá jednu nedořešenou věc za druhou. Fanoušci Georgíny si přijdou na své, protože sukuba srší svou obvyklou povahou. Závěrečný díl si užijí mimo jiné i příznivci špatně oblečeného anděla Cartera nebo charismatického Romana. K mé škodě tam však není tolik Jeroma, kolik bych si představovala já.

Sukuba: Odhalená si podle hvězdičkového hodnocení na goodreads zaslouží čtyři hvězdičky z pěti (tři za děj a postavy a jednu za to, že je to Richelle). Abych to shrnula, se zakončením série jsem vesměs spokojená a směle se můžu těšit na autorčiny další knihy.