New book covers
15 Aug 2014 | Leca | Art | | 8 Comments

Dnes jsem uklízela v ložnici, došlo i na prach a tím pádem i na přerovnávání knihovny. Jen půl hodiny jsem ztratila prohlížením si knižních přebalů a bádáním nad tím, který se mi líbí ze všech nejvíc... Nečekaně jsem nedospěla k žádnému zveřejnitelnému rozhodnutí, ale vnuklo mi to nápad. Po víc jak roce jsem si prošla grafickou sekci, kde skladuji nejrůznější postery a knižní covery. Moc jsem jich nevytvořila, spíš by se dalo říct, že jsem tuto část webu solidně zanebávala!!!

Jedno vedlo k druhému a já nakonec vzdala přerovnávání knih a rozhodla se otevřít Photoshop. Výsledkem jsou tři přebaly, které nejsou perfektní, ale v každém z nich je něco ze mě - ať už vysněný cast nebo barevná kombinace ve spojení s využitým fontem. Docela se mi takové tvoření zalíbilo - takže kdo ví, třeba vněm budu pokračovat...

Anna dressed in blood (Book cover) - v prvním případě se jedná prakticky o rekonstrukci originální obálky jen s jinými obrázky. Na použitý dům v pozadí jsem narazila prakticky náhodou, ale jakoby by vypadl z mé hlavy... Kniha Anna dressed in bloo mi byla doporučena s tím, že je děj hodně podobný mé seriálové srdcovce Supernatural. Podle mého mají společný jen hlavní pointu - lovení duchů. Kniha nebyla nejoriginálnější - takový oddychový průměr.

Sinner (Book cover) - Ach Cole - podle mě nejlepší postava z celé Shiver série. S koncem třetí knihy jsem supěla, protože se nedočkal zrovna uzavřeného konce. Maggie naštěstí po nějaké době napsala novelu, která sleduje Coleův osud dál. A ač je slabší na ději, postavy a specifický styl psaní autorky mi to plně vynahrazují...

Magic bites (Book cover) - poslední přebal k je jedné z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Knihy jsou o kick-ass hrdince Kate, která je tvrdohlavá, sarkastická a hlavně nezávislá. K přebalu - snažila jsem se tam nacpat hlavní ukazatele, tak snad se to povedlo.


Green love design
13 Aug 2014 | Leca | Site | | 3 Comments

Ani se mi nechce věřit, že jsem si našla čas na změnu looku AŽ po tak dlouhé době. Jindy mám nutkání otevřít Photoshop a následně kódovat a kódovat... Mohla bych se (jako vždy) vymlouvat na nedostatek času  (lenost). Pravdou je, že tentokrát se na DREAMWORLD look s Derekem ohřál tak dloho jednoduše proto, že se mi líbil.  Většinou se na design podívám na druhý den a musím se držet, abych ho nezměnila!

 

 

Něco málo k novému kabátku: Dnes jsem v rádiu zaslechla song Trying not to love you od Nickelbacků. Je to jedna z mých oblíbených a nevím proč jsem si při ní vybavila knihu Present Perfect od , kterou jsem četla pár měsíců zpátky. Každopádně mi tyto jinak nesouvisející věci utkvěly v hlavě ... a jakmile jsem se dostala k notebooku automaticky jsem přemýšlela, jak to graficky zneužít. Výsledkem je zeleno-žlutý design, na kterém jsem použila postavy ze seriálu Teen Wolf - asi jsem se "Dereka" ještě zbavovat neměla. Slečna v popředí má být knižní Amanda (seriálová Lydia). Mužská "polovička" je knižní Noah (seriálový Derek). Těm z vám, kterým nevadí romantické knihy, tento kousek rozhodně doporučuju.

Snad se look líbí a vše funguje (zobrazuje se) tak jak má. Pokud by něco zlobilo - keep me posted! Minulý design najdete, tak jako všechny ostatní (mimochodem, je to rozpačitá sbírka looků a já uvažuju, že se jí potichu zbavím) v site v sekci past.


New section about books
21 Jul 2014 | Leca | Review | | 4 Comments

Už nějakou chvíli jsem se chyystala na Dreamworld přesunout moje knižní "recenze". Dnešní krize s cutenews mě k tomu (dalo by se říct) nakopla... Sice je tato stránka z velké většiny o grafice, ale házím sem i povídky a fanfic, tak proč ne i názory na přečtené recenzní výtisky...? Koneckonců název webovek tomu nebrání, ba naopak - psaní pocitů z přečtené knihy je tak trochu sen, takže může být.

 

 

Novou sekci najdete v hlavním levém menu BOOKS REVIEW, kde jsou jednotlivé recenze řazeny podle autorů/autorek knih. V případě, že počinů od jednoho spisovatele je více, následuje technika - řezení dle série a pořadí jednotlivých dílů. Zveřejňované recenzí nebudou pravidelnou a kdoví jak akční záležitostí (hlavní posty se stále budou točit kolem wallpaperů, avatarů, etc.). Naopak bude se jednat o příjemnou vyjímku. Jde spíše o uskladnění myšlenkových pochodů, kterými se můžete inspirovat, nesouhlasit s nimi a nebo si jich vůbec nevšímat...

Prozatím je v sekci seřazeno sedm titulů (čtyři knihy od Richelle Mead, jedna od P. Briggs, jedna od J. Frost a poslední od Ch. Neill). V blízké době bych seznam měla doplnit o další dílo od Neill a následně rozšířit o další autorku, a to I. Andrews...


Game of Thrones
21 Jul 2014 | Leca | Art | | 6 Comments

Repostování hned jednoho roku aktualizování není žádná sranda, ale to je tak, když jste zbrklý a smažete si zálohu, kterou jste potřebovali... Takže si dáme repete. Seriál Game of Thrones mě po shlédnutí první série nedostal do kolem - líbil se mi, to jo, ale nebylo to něco, co by ve mě vzbuzovalo mánii. To se stalo až během druhé série díky postavám Jaime a Brienne. Nikdy jsem nepochopila onu divnou poseslon Jonem Snow - který vlastně nic neví. Zato jsem se svezla na favorizování Tyriona nebo třeba Danny. V každém případě momentálně je to jeden z mých fav seriálů u kterého se vyloženě dobře relaxuje.

Mother of dragons (Game of Thrones) - postava, která má strašně zajímavou dějovou linku, ač místi zdlouhavou (kdy už tam dorazí, no nemám pravdu?).

Game of thrones (Game of Thrones) - náhodou jsem narazila na propagační proma (nevím do jaké míry jsou oficiální) letošní season a strašně se mi líbily. Nemohlo to tedy dopadnout jinak, než že jsem je zneužila... muhehe...

King slayer (Game of Thrones) - ach Jaime, rozhodně numero uno postava. Přiznávám, že víc se mi líbít pokrytým bahnem a špínou, ale zatím se mi daří mu odpouštět i tu bílo-zltou a kratší sestřih.

Jaime and Brienne (Game of Thrones) - kdyby to někdo čirou náhodou nepoznal, tak tyhle dva shippujůůů. Jejich putování bylo epické a momentálně se nacházím ve stavu, kdy chci víc...

Lost love (Game of Thrones) -já jim tak fajndila a byla jsem tak zdrcená... Ale na druho ustranu zůstávám hloupě najivní. Drogo byl docela fajn postava, ale chápu, že po jeho boku by Danny nebyla tam, kde je dnes.

Lannisters (Game of Thrones) - myslím, že tuhle jejich hlášk uzná snad každý. A aby se tahle aktuálka obešla bez tohohle tria, to by asi nešlo. Mám je ráda, ač bych se obešla bez "náklonosti" nejmenovaných sourozenců!

Winter is coming (Game of Thrones) - v neposlední řadě ještě profláklejší hláška, kterou zná snad i ten, který seriál nikdy neviděl. A spolu s ní "nesmrtelný" Eddard Stark.


<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Next >>

Powered by CuteNews