Lyric art
13 Dec 2014 | Leca | Art | 3 Comments

Je neuvěřitelné, jak člověka dokáže časově zasekat předvánoční shon spolu s prací... Ano, tohle má být trapný pokus o omluvu za dlouhatánskou odmlku! Pokud někdy někdo příjdete s vynálezem obraceče času, tak se sním i  se mnou, (pěkně prosím) podělte. Ale abych nemlluvila jen tak do větru, pojďme rovnou ke zveřejňování grafických "skvostů".

Love you (Present Perfect) - wallpaper, který se mi v laptopu válí už nějaký ten pátek - jak jste si všimli, je použitý na současném DW headeru (Který bych už také měla vyměnit, že?). Kniha, která byla inspirací, mi z nějakého důvodu zůstala trčet v hlavě... Asi to bude komplexnostní příběhu, nebo taky ne, kdo ví...

He saved me (Vampire Diaries) - asi vždycky už se budu vracet k tomuto shipu. Ach jo, jak já bych jim přála víc, než jen povrchní jedno odpoledne. No, třeba Plecce rupne v hlavince a dočkám se.

Friends (The Big Bang Theory) - seriálová srdcovka, u které nemám ráda jen postavy, ale i herce jako takové a proto na YT sjíždím jejich ComicConové panely - odtud i použitá momentka...

I'll stop them (Arrow) - seriál, který mě první sérií upoutal, ale plně si mě získal až tou druhou. Fajn děj, skvělé postavy - víc nepotřebuju.

All the time (Arrow) - ehm, ano, hipuju Olicity - nesouhlasí snad někdo?


Fateful Choice 7 - the end
04 Oct 2014 | Leca | Writings | 3 Comments

Ani se mi neche věřit, že po tolika letech je Fateful Choice konečně dokončená. Za tu dlouhou dobu se stala mou součástí - takovým tím projektem, na kterém Vám záleží, ale ať děláte co děláte, nedokážete si najít dostatek času, abyste se mu mohli naplno věnovat.

Ačkoli byla hlavní linka vymyšlená už před lety a od té doby se nezměnila, k jistým úpravám během vypravování příběhu došlo. Zářným případem je vedlejší postava Jeffa Franka, který se mi tak nějak přikradl z koutka oka do hlavního zorného pole. Myslím, že větší pozornost jsem se mu rozhodla věnovat po tom, co si z něj Angel udělal osobního fackovacího panáka. Jsem si vědoma, že při vysvětlování jeho postavy jsou vidět změny, které povídku malinko narušují, ale v konečném důsledku jsem s tím, co pro příběh udělal a jak se vybarvil smířená.

Další věcí u které jsem váhala byl epilog. Psát ho? Nebo ne? Nakonec jsem podlehla nostalgii a dovolila si to, čemu se většinou vyhýbám a pár řádků na rozloučenou dopsala. Poslední kapitolu si můžete přečíst tady - Fateful choice 7 nebo v sekci Writings. Tímto se tedy s crossoverem BtVS a Bones loučím... A doufám, že si najdu čas na dopisování dalších několik let rozpracovaných věcí, z nichž o některých zatím nikdo ani neví...


New book covers
15 Aug 2014 | Leca | Art | 8 Comments

Dnes jsem uklízela v ložnici, došlo i na prach a tím pádem i na přerovnávání knihovny. Jen půl hodiny jsem ztratila prohlížením si knižních přebalů a bádáním nad tím, který se mi líbí ze všech nejvíc... Nečekaně jsem nedospěla k žádnému zveřejnitelnému rozhodnutí, ale vnuklo mi to nápad. Po víc jak roce jsem si prošla grafickou sekci, kde skladuji nejrůznější postery a knižní covery. Moc jsem jich nevytvořila, spíš by se dalo říct, že jsem tuto část webu solidně zanebávala!!!

Jedno vedlo k druhému a já nakonec vzdala přerovnávání knih a rozhodla se otevřít Photoshop. Výsledkem jsou tři přebaly, které nejsou perfektní, ale v každém z nich je něco ze mě - ať už vysněný cast nebo barevná kombinace ve spojení s využitým fontem. Docela se mi takové tvoření zalíbilo - takže kdo ví, třeba vněm budu pokračovat...

Anna dressed in blood (Book cover) - v prvním případě se jedná prakticky o rekonstrukci originální obálky jen s jinými obrázky. Na použitý dům v pozadí jsem narazila prakticky náhodou, ale jakoby by vypadl z mé hlavy... Kniha Anna dressed in bloo mi byla doporučena s tím, že je děj hodně podobný mé seriálové srdcovce Supernatural. Podle mého mají společný jen hlavní pointu - lovení duchů. Kniha nebyla nejoriginálnější - takový oddychový průměr.

Sinner (Book cover) - Ach Cole - podle mě nejlepší postava z celé Shiver série. S koncem třetí knihy jsem supěla, protože se nedočkal zrovna uzavřeného konce. Maggie naštěstí po nějaké době napsala novelu, která sleduje Coleův osud dál. A ač je slabší na ději, postavy a specifický styl psaní autorky mi to plně vynahrazují...

Magic bites (Book cover) - poslední přebal k je jedné z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Knihy jsou o kick-ass hrdince Kate, která je tvrdohlavá, sarkastická a hlavně nezávislá. K přebalu - snažila jsem se tam nacpat hlavní ukazatele, tak snad se to povedlo.


Green love design
13 Aug 2014 | Leca | Site | 3 Comments

Ani se mi nechce věřit, že jsem si našla čas na změnu looku AŽ po tak dlouhé době. Jindy mám nutkání otevřít Photoshop a následně kódovat a kódovat... Mohla bych se (jako vždy) vymlouvat na nedostatek času  (lenost). Pravdou je, že tentokrát se na DREAMWORLD look s Derekem ohřál tak dloho jednoduše proto, že se mi líbil.  Většinou se na design podívám na druhý den a musím se držet, abych ho nezměnila!

 

 

Něco málo k novému kabátku: Dnes jsem v rádiu zaslechla song Trying not to love you od Nickelbacků. Je to jedna z mých oblíbených a nevím proč jsem si při ní vybavila knihu Present Perfect od , kterou jsem četla pár měsíců zpátky. Každopádně mi tyto jinak nesouvisející věci utkvěly v hlavě ... a jakmile jsem se dostala k notebooku automaticky jsem přemýšlela, jak to graficky zneužít. Výsledkem je zeleno-žlutý design, na kterém jsem použila postavy ze seriálu Teen Wolf - asi jsem se "Dereka" ještě zbavovat neměla. Slečna v popředí má být knižní Amanda (seriálová Lydia). Mužská "polovička" je knižní Noah (seriálový Derek). Těm z vám, kterým nevadí romantické knihy, tento kousek rozhodně doporučuju.

Snad se look líbí a vše funguje (zobrazuje se) tak jak má. Pokud by něco zlobilo - keep me posted! Minulý design najdete, tak jako všechny ostatní (mimochodem, je to rozpačitá sbírka looků a já uvažuju, že se jí potichu zbavím) v site v sekci past.


<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Next >>

Powered by CuteNews