Magie na vzestupu


Anotace knihy: Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo. Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout – v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky –, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…

Informace o knize:
Autor: Andrews Ilona
Žánr: fantasy
Série: Kate Daniels (díl 6)
Počet stran: 320
Recenze:
Manželské duo autorů si své čtenáři získává zas a znova dech beroucím spádem příběhu a charakteristicky vykreslenými postavami. Kate i Curran jsou stále autentičtí a jejich příběh nejen po romantické lince plyne s kyprým nádechem bez sebemenších zádrhelů. Příběh je jako vždy plný akce a stránek, které mizí až podezřele hladce. Novým elementem je prostředí, ve kterém se šestý díl odehrává – autoři totiž vyměnili dystopickou Atlantu za Evropu, respektive pobřeží Černého moře.

Pán šelem a jeho družka se zde vydávají přihlížet porodu, jejich úkolem je ochránit matku dvou dětí před jakoukoli úhonou. Jejich primárním cílem je však získání léku, který brání mladým kožoměncům měnit se v krvežíznivé lupy. Takzvaná panacea je velmi vzácná a tajemství procesu její výroby údajně zná jen jedna smečka v Evropě. Není divu, že ve Státech je po tomto zázračném léku velká sháňka. Pannacea tedy přestavuje velké lákadlo, navíc si Kate za cestou do zahraničí slibuje odpočinek od nepřátel – v první řadě před Hughem d’Ambray – vojevůdcem jejího smrtícího otce.

Ač celá výprava (k mé velké radosti jsou součástí výpravy za honbou panacey i Derek nebo takový Mahon) tuší, že celé pozvání přihlížet sporu a porodu dětí je past, vrhají se do úkolu se vztyčenou hlavou a pevnýma nohama. Po rozhodně ne nudné plavbě je však čekají dny plné intrik a nebezpečí smrti čeká za každým rohem. Kate kromě toho, že bude muset zápasit o holý život, čeká i zkouška víry…

Magie na vzestupu je výborně napsaná – a to od prvního do poledního písmenka! Čtenář od knihy může čekat očekávané a možná i něco navíc. Plným právem a bez jakéhokoli černého svědomí dávám plných pět hvězdiček.