Buď semnou


Informace o titulu:
Autor: J. Lynn
Žánr: Beletrie, New adult
Nakladatelství: Baronet
Počet stran: 408
Série: Počkám na tebe 2

Oficiální anotace:
Tereza Hamiltonová prožívá drsný rok – zamilovala se do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jase s ní ale nepromluvil od té doby, kdy jí věnoval opravdu úžasný, dech beroucí polibek, takový, co vám změní život. Tereza se právě vymotala z příšerného vztahu a navíc jí hrozí, že kvůli zranění bude muset dát sbohem taneční kariéře. Nastal čas na plán B – vysokou školu. Možná tak dostane šanci přesvědčit Jase, že jí jeden polibek nestačí...

Recenze:
Ke čtení podobných knih přistupuji velmi vlažně, v drtivé většině mě totiž děj, postavy či styl psaní autora ničím nepřekvapí a z jejich přečtení si nic neodnáším. S podobnou rezervou jsem teda začala i s Buď se mnou. Autorka knihu naplnila známými klišé, příběh byl několikrát recyklován… Ale i přesto se Lynn podařilo napsat kousek, u kterého jsem se musela culit a stránku za stránkou jsem jí to jednoduše baštila. Velmi povedená kniha, ve srovnání s mořem podobných námětů od jiných spisovatelek!

Teresa (Tess) Hamilton přišla o svůj sen. Díky nehodě si poranila nohu a namísto toho, aby se nechala unášet rytmem hudby v tanečním studiu, teď trčí na stejné vysoké škole jako její starší bratr Cameron. Dívka se snaží vyrovnat se zklamáním a odhodlaně pracuje na plánu B – stát se učitelkou. Nicméně se stále touží vrátit ke svému milovanému tanci!

Dny plynou jeden za druhým a hlavní hrdinka se většinou věnuje studiu. Její pozornost od něj odvede až nejlepší přítel jejího bratra – Jase Winstead. Tess a Jase za sebou mají jistou epizodu, kdy se jedné noci políbili. Od té chvíli se jí však on vyhýbal a ona se na něj snažila zapomenout. Jak jsem zmínila na začátku, celá kniha je jedno velké klišé, odpíraná romance, božský (autorkou opět nadmíru opěvovaný) hlavní hrdina a dívka, která k němu chová city…

Velký rozdíl od jiných knih je ten, že Lynn umí s postavami kouzlit! I přes umělá sladidla dokázala Winsteadovi vdechnout charisma a jistou uhrančivost. A Teresa za ním nezaostává, její charakter je příjemně rozvedený hned v několika rovinách a dodává knize na jemnosti. Oba hrdiny nespojují jen vzájemné city (jejich popírání a nejistota, zda se mají pustit do dalšího levelu), ale i životní zkoušky, které jsou před ně kladeny. Zatímco Teresa se musí vyrovnat „jen“ se zmařeným snem, Jaseovi toho autorka naložila mnohem víc… Jeho minulost ovlivňuje nejen současnost, ale i budoucnost jeho a každého s kým by se chtěl sblížit.

Zkušený čtenář si při čtení potvrzuje své domněnky od prvních kapitol, jiný postupně rozkrývá autorčiny úmysly, až vše zapadne na své místo. Abych to shrnula, velkým plusem nejen této knihy, ale autorky a jejího psaní jako takového, je práce s postavami, mínus naopak vidím v nepříliš originálních příbězích, které neurazí, naopak znamenají příjemné odpolední oddychnutí ke kávě.

V „Buď se mnou“ jsem byla až do 75% knihy přesvědčená, že dám čtyři hvězdičky - až tak se mi to líbilo. Ale s blížícím se koncem dílo ztrácelo na otáčkách a Jase s Tess se na můj v kus chovali až moc neracionálně a v rozporu s jejich předchozím jednáním. Proto jsem musela o půl hvězdičky slevit a končím na třech a půl hvězdičce z pěti.